Popüler sosyal medya ağlarından Instagram, yine bir değişiklik yaptı. Bu sefer videoları ön plana çıkaracak.

Facebook satıldıktan sonra hızla değişen Instagram, son zamanların en popüler sosyal medya ağlarından biri haline geldi. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça popüler olan Instagram, geçtiğimiz günlerde eklediği Hikayeler özelliği ile uzun süre konuşulmuştu.

Hikayeler özelliği ile Snapchat‘e benzediği yönünde eleştiriler alan Instagram, bu eleştirileri hiç umursuyor gibi görünmüyor. Bunun da üzerine, yeni paylaşılanlara göre artık videoları fotoğraflardan daha ön planda tutacağı anlaşılıyor.

Keşfet ekranında kullanıcıların alakalı ve yeni içeriklere ulaşması için şimdiye dek bir çok yenilik yapıldı. Bu yenilikler sayesinde alakalı olduğunuz hesapların paylaşımlarına ulaşabiliyorsunuz. Ama artık bu ekranda sadece alakalı fotoğraflar görmeyeceksiniz. Videoların ön plana çıkarılmasıyla beraber keşfet ekranında video içeriklerin artacağını söylemek mümkün. Bu sayede Instagram‘da artık daha fazla video izleneceğini anlayabiliyoruz.

Yeni Kategori Geliyor

Söylenenlere göre Instagram yeni bir video kanalı oluşturacak. Kendine özgü bu kanalda videolar ön planda olacak. Bu da fotoğraflara olan ilginin azalamasına sebep olabilir. Ancak burada önemli bir ayrıntı daha var. Paylaşımlar arasında etkinliklerin daha fazla kişiye ulaştırılması hedefleniyor. Bu da eğer bir konser videosu paylaşırsanız daha fazla görüntülenme alacağı anlamına geliyor.

Ayrıntılı İçerikler de Bulunacak

Kanal demişken; tek bir kategori değil de daha detaylı ve farklı kategorilerde kanallar göreceğiz. İçerikler ekip tarafından kategorize edilecek, spor, komedi, dans, müzik gibi farklı içerikleri farklı kategorilerde listeleyecek. Daha başka düzenlemeler gelecekse eğer, şimdilik bununla ilgili bir bilgi yok. Ancak, Instagram değişmeye daha da devam edecek gibi görünüyor.

Bu bahsedilen özellikler birkaç gün içinde ABD’de gelecek güncellemeyle yayınlanması bekleniyor. Ardından Avrupa bölgesine geleceğini tahmin ediyoruz.