Instagram’da pek çok küçük işletme; firmasını tanıtıyor ve satış yapıyor. Bunun farkına varan Instagram, Business Profiles özelliğini tanıttı.

Instagram profilinden ürün tanıtımı ve satış yapanlara iyi haber! Dünya genelinde yaygın kullanım oranına erişen ve küçük masraflarla bir çok kişinin satış yapabilmesine olanak ortam sağlayan Instagram, küçük boyuttaki işletmeler içim kurumsal bir çözüm oluşturdu.

Business Profiles İle Hedeflediğiniz Kitleye Ulaşın

 

işletmeler için instagram

Instagram Business Profiles

Instagram‘ın yeni özelliği Business Profiles sayesinde kitlenize ulaşmanız daha da kolaylaşıyor. Çünkü paylaşımların görüntülenme sayısı, kaç kişi tarafından beğeni aldığı, profilin ziyaret oranları gibi bilgilere bu özellik sayesinde erişilebilecek.

 

Müşterilerle Mail ve Telefon Yoluyla İletişim Kurabilirsiniz

Küçük işletme sahipleri Instagram üzerinden müşterilerden gelen mesajlara yanıt vererek iletişime geçiyorlardı ancak bu pek kurumsal bir davranış değil. Bu soruna çözüm olarak da Facebook; Instagram‘a yeni getirdiği özellikle müşterilerden gelen iletilere mail yoluyla yanıt verebilirken, acil durumlarda telefon numarasından arama imkanını sunuyor.